Turnaje
TURNÉ PO BRAZÍLII
15. 4. - 29. 4. 2002

1. den
    4:00 odjezd ze Strakonic
    7:20 odlet PRAHA - PAŘÍŽ
    13:20 odlet PAŘÍŽ - RIO de JANEIRO
    20:10 přílet do RIA
Zapůjčení aut a přesun do Sao Paola, nemáme mapu, takže orientace je dost obtížná.
(překvapení - všude u benzínových pump na sociálech sprchy - někde v dost žalostném stavu)2. den
Ráno příjezd do Sao Paola - dlouho hledáme v 17 miliónovém městě ubytování - spíme ve studentské mezinárodní ubytovně (není zde klimatizace), v noci je 30 a více stupňů, je to dost náročné. Přivítání od místních je vynikající. Večer první zápas - SPORTOVNÍ KLUB MACABI SAO PAOLO. Na zápas nás domácí vezou autobusem, pozorujeme večerní hemžení milionové metropole.


3. den
Dopoledne a odpoledne návštěva centra města. Mrakodrapy a zase mrakodrapy. Sao Paolo je největším městem, ve kterém jsme kdy hráli vodní pólo. Nedá se projít pěšky - využíváme k přesunu hlavně metro. Večer druhý zápas, který prohráváme - poprvé se setkáváme s dobře organizovanou zónovou obranou, která nás pak bude provázet při všech našich dalších zápasech. Dva hráči prohru neunesli a za kritiku (posunky) na rozhodčího jsou vyloučeni do konce utkání,naštěstí pro nás-s náhradníkem. Po zápase společná slavnostní večeře s hostiteli - předávání dárků atd. velice vřelé přijetí - získáváme mnoho nových přátel - je velký zájem o náš další pobyt v příštím roce na delší společný tréninkový pobyt - mají zájem i o české vodní pólistky.


4. den
Dopoledne botanická zahrada - tropický prales, mnoho zvěře a květů. Odpoledne ZOO - safari, projíždíme mezi zvěří, což je úžasný zážitek pro toho, kdo to ještě nikdy nezažil. Večer vítězství nad pořádajícm týmem - v turnaji obsazujeme druhé místo ze čtyř účastníků - vyhlášení přebírání cen.
10:30 odjezd na světoznámé vodopády Iguacu u hranic Argentiny a Paraquae. Jedem celou noc a celé dopoledne.


5. den
V 13:00 hodin přijíždíme na Iguacu, našli jsme si laciný hotel - 3 lůžkový pokoj, klimatizace, sociál + sprcha, stojí v přepočtu cca.180 Kč na osobu, což je velice příznivá cena. Pospícháme k vodopádům - někteří si najímají vrtulník a dnes si prohlížíme vodopády z nebe, což je fantastický zážitek. Vodopády jsou v tropickém pralese na rozhraní tří států a stávají se více a více turisticku atrakcí. Všichní fotíme, natáčíme na video a již se těšíme na další den, kdy jsme si domluvili vyjížďku tropickým pralesem v terénních automobilech a následující cestu na lodích po řece přímo pod vodopády. Večer povečeříme v tradiční brazilské restauraci, kde je připraven pragram pro turisty (folklórní večer) - tanec, domorodci, atd. Cachovan - Slovák, hrající za náš klub je perlou večera, když tančí na pódiu brazilské národní tance.


6. den
Dopoledne projížďka pralesem a lodí pod vodopády Iguacu - lodivod nás zavezl lodí až pod přepad vody, každý z lodi byl úplné mokrý - zážitek v peřejích pod vodopády, je to jako na raftu. Odpoledne jsme se byli podívat do Argentiny, pár fotek, pohledy - veliká bída a do Parguae - kde nás kontrolovala policie.
večer odjezd do Ria de Janeira - 1500 km - celou noc a celý den. Do Ria jsme dojeli cca. druhý den ve 14:30. Na začátku cesty se jedna naše skupina ztratila, jela celou cestu samostatně - naštěstí se nic nestalo.
7. den
Příjezd do Ria - odevzdání aut a čekání na letišti na naše přátele v Riu - místní klub Fluminense - dostavili se asi až po 20 minutovém čekání, ale o to bylo naše přivítání srdečnější. naložili nás do autobusu - odvezli na ubytování - sprcha a spánek (někteří jsou tak unavení, že sprchu vynechávají).


8. den
Ráno při snídani se rozkoukáváme z teras na střeše a naše pohledy většinou směřují k soše Krista, která ční nad Riem a je viditelná do velké dálky. Po snídani se přesunujeme autobusem k moři, někteří si vybírají pláž Copacabana a někteří Ipanemu. Moře je krásné, teplé, jsou veliké vlny, je to příjemný odpočinek. V pět hodin máme sraz na hotelu.
Následuje krátká společná porada a ve 20 hodin pro nás přijíždí autobus na zápas. Hrajeme na Fluminense, přímo vedle starého fotbalového stadionu, který nyní slouží pouze k tréninku, protože klub hraje mistrovské zápasy na Maracaná. s úctou vstupujeme na místo, kde se psala bohatá fotbalová historie Brazílie, kde hrál např. PELE a další velikáni kopané. Zápas prohráváme po urputném boji. Zase na nás hráli zónovou obranou, která nám nesedí.


9. den
Dopoledne a část odpoledne absolvujeme vyjížďku k soše Krista nad Riem. Je vysoký 30 m, rozpětí ruku je 26 m. Stojí na vysokém kopci nad městem, který se jmenuje Corcovado. K soše se dostáváme taxíkem za 60 reálů, což je našich 900 Kč - cena je taxík od taxíku různá, musí se smlouvat. Od sochy je krásný rozhled na město, na všechny strany - město má cca 7 500 00 obyvatel. Po návratu znovu moře a koupání. Většina z nás je již řádně spálená - protože tropické slunce stále pálí a pálí. Každý den je na slunci teplota 35 - 38 stupňů Celsia. Večer další zápas na Fuminense a znovu školení od domácích, jak je zóna na nás účinná.


10. den
Dopoledne se jdeme projít. nedaleko od našeho ubytování - nákupy na ulici (dárky, potraviny, atd.). Po návratu na hotel se rozdělujeme, někteří se jdou koupat, někteří si znovu pronajmou vrtulník k vyhlídkovému letu nad Riem. Mimochodem jedinečný zážitek vidět vše z ptačí perspektivy. Dva odvážlivci - Drnek a Dušek ml. - si vyzkoušejí adrenalinový sport - let rogalem nad Riem. Když přijdou pak za námi na pláž Ipanema mají lesklé oči od nevšedního zážitku, což jistě let na rogalu je.


11. den
Dopoledne nákupy v nákupním centru. Prakticky ceny jako u nás doma. Ve 13 hodin pro nás přijíždí autobus - společný výlet na nejčistší pláž v Rio de Janeiru Barra - koupání v čisté a teplé vodě je vynikající. Pak návrat do Ria a autobusem prohlídka centra města, Maracaná, sambodrom, atd. zastávka na večerním trhu na pláži Copacabana a odjezd na zápas, který se hraje jako každý den od 21 hodin.


12. den
Dopoledne koupání na pláži. vybrali jsme si část frekventované pláže na Copacabana, ale neudělali jsme dobře. Je to smetiště a odpadkový koš celého Ria. Málokdo najde odvahu se vykoupat. Pouze tvrdé nátury se osvěží, ale ve vodě dlouho nikdo nevydrží. Odpoledne nás čeká návštěva na Námořní vojenské akademii. Zde společně trénujeme se studenty námořní akademie, někteří mají vodní pólo jako dopňkový sport. Jde spíš o instruktáž v našem podání, ale je to zajímavý zážitek. Všichni nasloucháme, jak tvrdý je režim v akademii, hlavně pro nováčky. večer již tradičně utkání na Fluminense.


13. den
Dopoledne procházka kolem hotelu, někdo dal ale přednost spánku. V poledne společný oběd s domácím družstvem v luxusní restauraci. Jídla bylo tolik, že nebylo v našich silách vše zkonzumovat. Pak zápas s reprezentací Brazílie a pak konečně i radostné zjištění, že se dá na pólo také dívat kritickým pohledem. Prohráváme po boji 8:4 a rozhodčí mají dost práce udržet rozhodování v rovině, někdy nadržují domácím. což ale přecházíme s klidem, jsme na to z domácí soutěže připraveni. stává se nám to dost často. A hlavně zítra již jedeme domů, tekže těšení převládá nad rozmrzelostí.


14. den
Dopoledne balení, pak naposledy na pláž vykoupat, nafotit to, co jsme ještě nestihli vyfotit, koupit poslední dárky na uměleckém trhu ve čtvrti Ipanema a pak odjezd na letiště. Odlet ve 22:30 hodin - přes Paříž a doma jsme v pondělí v 17:20 hodin. Do Strakonic jsme dorazili v 19:30 hodin.


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Po sportovní stránce byl zájezd pro nás přínosem, sehráli jsme osm velice kvalitních zápasů s družstvy, která hrají prim v Jižní Americe a i na světě se pohybuje národní tým Brazílie na lichotivé 15 příčce. Hráli moderní vodní pólo zónové bránění, které nám moc nesedí, ale postupem času jsme se zlepšovali. V průběhu vykrystalizovala základní sestava na další naše působení v české extralize. Hráči se poučili, že jenom snaha někdy nestačí, že je třeba dlouhodobé intenzivní práce.
Po společenské stránce bylo celý náš pobyt na skvělé úrovni. Poznali jsme mnoho přátel, a co je nejdůležitější, do budoucnosti máme široce otevřené dveře pro naše další návštěvy v této pro nás velice exotické krajině.Výsledky turné po Brazílii
Paineiras Sao Paolo "B" - Red Dogs Strakonice 1:13
Pinheiros Sao Paolo - Red Dogs Strakonice11:4
Paineiras Sao Paolo "A" - Red Dogs Strakonice 8:9
Carioca Rio de Janeiro - Red Dogs Strakonice10:4
Carioca Rio de Janeiro - Red Dogs Strakonice13:5
Výběr Rio de Janeiro - Red Dogs Strakonice11:8
Národní tým Brazílie - Red Dogs Strakonice8:4
Národní tým Brazílie - Red Dogs Strakonice12:6
CZECH OPEN 2001
Strakonice


Muži 24 družstev
1.Bratislava (SVK)
2.Nováky (SVK)
3.Olomouc (CZ)
5.Tábor (CZ)
6.Strakonice (CZ)
7.Vrůtky (SVK)
8.Oldenzaal (HOL)
9.Munchen (D)
10.Slavia Praha (CZ)


Ženy 12 družstev
1.Strakonice I. (CZ)
2.Heidelberg I. (D)
3.Stepp Praha (CZ)


Veteráni 12 družstev
1.Bratislava (SVK)
2.Morava (CZ)
3.VŠ Praha (CZ)


Zápasy byly velmi vyrovnané, sportovní nasazení bylo vysoké a počasí nám oproti předchozím ročníkům přálo. Díky nádhernému počasí se podařila páteční i sobotní párty. Organizačně
neprovázely turnaj žádné problémy. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na příští ročník.

RED DOGSVýsledky turné po Kanadě
24.4.2001 - 11.5.2001
24.4.Strakonice - Camo Montrea5:8
25.4.Strakonice - Ottawa Nepean13:7
26.4.Strakonice - Ottawa Titans9:8
27.4.Strakonice - Maccabi Toronto13:2
28.4.Strakonice - Maccabi Toronto14:4
1.5.Strakonice - Hamilton University12:8
2.5.Strakonice - Jedi knights Toronto13:2
3.5.Strakonice - Maverick Water Polo13:11
5.5.Strakonice - York10:9
5.5.Strakonice - Quebeck17:10
6.5.Strakonice - Maccabi Toronto10:2
6.5.Strakonice - Toronto Water Polo club13:7
7.5.Strakonice - Ottawa Titans14:11
8.5.Strakonice - Camo junior Montreal15:12
9.5.Strakonice - Camo senior Montreal 9:12
Celkem sehráno 15 zápasů.
Bilance 13 vítězství a 2 prohry.